Kuňka 16.5.2021 a první letošní stovka

Prvních letošních 100 km v rámci jedné trasy padlo v neděli 16.5.2021. Počasí bylo takřka ideální, nakonec nevadila ani krátká přeháňka mezi Hradcem Králové a Vysokou nad Labem. Oschnul jsem ještě před Kunětickou horou. Trasa byla celou dobu po asfaltu (kromě asi 400m do Libčan lesem) a bez nějakých větších kopečků, takže nastoupáno bylo opravdu málo. Spíš to bylo o delší projížďce a vyzkoušení gravelu a jeho rychlostních parametrů. Celková trasa byla pokořena s průměrem 28,3 km/hodinu.

První „etapa“ směr Předměřice

Nejdříve bylo nutné se dostat na Labskou cyklostezku, kde jsem si jako výchozí bod vybral Předměřice. Z Hořic byla trasa snadná a vedla přes Jeřice, Cerekvici, Benátky, Máslojedy a Neděliště. Víceméně bez nějakého většího provozu na silnici. To horší to bylo na cyklostezce a to až do Vysoké nad Labem. Lidí bylo opravdu hodně, takže bylo třeba dávat pozor, aby nedošlo k nějaké srážce – cyklisté, bruslaři, běžci, chodci s i bez sluchátek, no úplně tyhle cyklostezky nemusím, zvlášť když jsou dost úzké, ale určitě lepší než jet v plném provozu přes Hradec po hlavní silnici…

Směr Kunětická hora

Druhou pomyslnou etapou byla cesta ke Kunětické hoře, kdy se jelo již po silnici (značené jako Labská cyklostezka) přes Bukovinu, Dříteč až do Němčic. Chvíli jsem zvažoval, že bych se podíval přímo na hrad, ale množství lidí mě brzy odradilo, takže jsem odbočil doprava na Hradiště na Písku a dále přes kruhový objezd rovně na Srch.

Ze Srchu jsem pokračoval nad rychlostní silnicí HK-PCE na Staré Ždánice a podobně přejel i dálnici D11 mezi obcemi Krásnice a Sedlice. Cesta pokračovala do Praskačky, Urbanic a po krátké jízdě lesem za Hvozdnicí až do Libčan.

Hrádek u Nechanic

Cílem další části byl Hrádek u Nechanic. Z Libčan je to poměrně snadné, jede se přes Těchlovice a Radíkovice. V této části jízdy to vypadalo, že mě dostihne další liják, takže jsem se extra nikde nezdržoval, o další vodu (a určitě horší než u Vysoké) jsem rozhodně nestál.

Z Hrádku jsem sjel do Nechanic, podíval se na místní nový fotbalový areál a pokračoval na Suchou. Protože už jsem tuto cestu jel asi třikrát, věděl jsem, že by mi to vyšlo na cca 90km, takže jsem v Suché udělal změnu a odbočil tak, abych se dostal do Mžan.

100km splněno

Ze Mžan pokračujete do Sadové, Sovětic a přes Hněvčeves až do Cerekvice. Před obcí odbočíte doleva na Třebovětice a pokračujete až do Jeřic, kde jsem si udělal ještě jednu prodlužovací odbočku na Rašín a Třebnouševes. Do Hořic jsem dojel přes Chvalinu a k domovu to vyšlo přesně na 100 km 🙂

Záznam jízdy přikládám z aplikace Relive.