Zhodnocení cyklosezony 2022 a cíle pro rok 2023

Loňskou sezonu jsem zakončil 30.12.2022 již tradičním výjezdem na Zvičinu. Jen se to trošku zvrtlo 🙂 Na cestu zpět jsem si zapomněl pustit měření aktivity a zjistil jsem to až doma… No počasí bylo pěkné, tak mě napadla myšlenka, že si to dám ještě jednou. Takže předposlední den roku jsem si projel trasu Hořice – Zvičina na dvakrát… Z toho ale tradici dělat určitě nebudu. Ale jaká byla celá sezona?

Rozhodně ji musím zhodnotit jen a jen pozitivně. Když se podívám, že jsem si přál najet o něco více kilometrů než v roce 2021, tak je celkový počet opravdu skvělý. V roce 2022 jsem totiž najezdil 7419 km. To už je pro mne hodně dobré číslo a myslím, že i hranice, která opravdu moc prolomit nepůjde, pokud bych neměl někde víc volného času, což už ale moc reálné není… Supr by bylo se pohybovat na stejné úrovni a pro rok 2023 to o malinko posunout na 7500 km, kdo ví. Každopádně už to úplně neřeším co se týče počtu najetých kilometrů. Spíš bych se chtěl zaměřit na pár třeba celodenních výletů a podívat se na místa, která ještě neznám.

Jeden z mála dnů, kdy na Zvičině byl i sníh…

V roce 2022 jsem byl hodně nadšený hlavně z výletu na Špindlerovku a Kozákov. Krásné počasí, úžasné výhledy a příroda okolo.

Byl bych tedy rád, pokud bych i letos vymyslel podobné lokality. V myšlenkách se mi aktuálně nabízí opět Krkonoše a to buď výjezd na Zlaté návrší, nebo na Luční boudu – čímž bych docílil výletu na nejvyšší možné místo v ČR, kam lze legálně vyjet na kole. Pokud vydrží zdraví a budu mít dostatečně najeto, tak do toho rozhodně půjdu. Taková třešnička na dortu by byla, pokud by se to podařilo zajet v období, kdy už je tepleji, ale na horách jsou pořád ještě zbytky sněhu, kde zejména ve vyšších polohách mají vyfrézované cesty, takže jedete podél sněhových mantinelů… no to už bych chtěl asi moc 😉

Co se týče vybavení, tak stále budu brouzdat okolím na svém gravelu, nově doplněným o zadní světlo/radar Garmin Varia RTL515. Zatím mám za sebou jen první testovací jízdy, tak uvidíme, jak to pomůže ohledně bezpečnosti.

Zatím je tu sice stále zimní období, ale začínám myslet už na to příští, kde řeším, jestli si nepořídit ještě zimní obutí – širší plášť a jiný vzorek, opět s ohledem na bezpečnost. Nicméně, pokud je zima bez sněhu, tak se dá v pohodě jezdit i na tom, co mám nyní. Co si ale budeme říkat, už aby bylo teplo a slunce zapadalo co nejdéle 😉

Všem příznivcům cyklistiky přeji hodně zdraví a výlety bez karambolů.