50. ročník pochodu O Žižkův štít

V letošní roce moc zdraví nepřeje, takže jsem se bohužel nemohl zúčastnit Rohoznického Darmošlapu, který se jinak velmi vydařil. Díky skvělému počasí dorazila rekordní návštěva. Mezi další akce tohoto typu, které se blíží patří pochod O Žižkův štít, který se pyšní jubilejním 50. ročníkem. Akce se koná v sobotu 20.4.2024. Zatím ale organizátorům počasí nepřeje, aktuální studená fronta má být v sobotu doplněna o déšť. Snad se předpovědi budou mýlit.

Ohledně osobní účasti – s ohledem na registraci do 11:00 to určitě stíhat nebudu. Nicméně měla by být možnost online registrace, což je novinka pro letošní ročník. Ta je dostupná do 18.4.2024, pak je již nutné se zaregistrovat osobně v den startu.

Organizátoři připravili bohatý doprovodný program a hlavně velké množství tras pro pěší i cyklo. Pokud chcete jít s partou pěšky, můžete využít trasy 50, 35, 25, 15, 7 a 4 km. Pro cyklisty je k dispozici také pestrá škála tras a to v délkách 100, 80, 55, 35 a 25 km.

Ať už jste z Hořic, nebo blízkého či dalekého okolí. Pojďte se provětrat na čerstvý vzduch a užít si prima den v přírodě. Vždy ale dbejte na svoji bezpečnost, zejména s ohledem na uzavírky, které si vynutila výstavba dálnice. Řiďte se pokyny organizátorů, ať dorazíte do cíle bez újmy na zdraví.

O dalších akcích v našem okolí budu informovat, jakmile získám potřebné podklady.