I v červenci pokořena hranice 1000km

1071km – to je hodnota, na které se zastavila červencová statistika naježděných kilometrů. Svůj podíl na tom má již zmíněný výlet na Špindlerovku. Oproti jiným měsícům se zadařilo i výletit s rodinou, z toho dvakrát trasa Hořice – Les království – Kuks – Jaroměř – Smiřice – Hořice. Mimochodem doporučuji se zastavit ve Stanovicích u Kuksu konkrétně ve Šporkově Mlýně – příjemné posezení, dobrá kuchyně!

Když jsme u Kuksu, tak jsem jeden z výletů absolvoval sám a to z důvodu, že jsem si chtěl projet Křížovou cestu (příběh utrpení a nadějí), která je mimo asfalt. Navede vás na ni poutač právě na křižovatce ze Stanovic, kdy se vydáte po žluté turistické značce. Kromě několika zajímavých soch dvakrát podjedete železniční trať. Trošku nevýhoda je v tom, že po počátečním stoupání klesnete zase dolů těsně nad Žíreč a pak vás čeká opět výšlap až do obce Hřibojedy. Tedy pokud si nezvolíte jinou trasu domů do Hořic – dá se mnoha způsoby 😉

Křížová cesta – turistická žlutá od Stanovic u Kuksu

Sem se musím podívat ale ještě jednou a to kvůli tomu, že se lze vydat i po červené na Braunův betlém – jeden z vrcholů evropského barokního umění. Tady ale počítám s daleko vyšší náročností výšlapu, protože vím, že to dá dost zabrat i po silnici natož v terénu. No uvidíme, jak to gravel zvládne a hlavně nohy 🙂 ale vždycky raději volím výšlap v terénu, než to sjíždět od parkoviště do Stanovic.

Původně jsem myslel, že bych stihl v červenci i nějakou delší vyjížďku, ale k tomu nedošlo, tak třeba v srpnu. Bohužel už se začíná zkracovat den. Pozitivem jsou ale teplé dny, takže zatím to tolik nevadí, dá se vyrazit klidně i brzo ráno, nebo k večeru. Jen je dobré u delších tras myslet na věci na převlečení či přiobléknutí 😉

Směrem k letošnímu celkovému výsledku v počtu najetých kilometrů jsem se právě díky červnu a červenci přiblížil hranici sedmi tisíc kilometrů. Už stačí „jen“ jediné a to, abych zbylé měsíce najezdil to samé, co v loňském roce. Náskok jsem si totiž udělal v předchozím období. A pokud by se povedl i delší výlet, budu maximálně spokojený.