Nedobrovolná pauza

Když si člověk něco moc plánuje, tak to život během chvilky změní… Konec června jsem měl v plánu prožít na kole a připravit se na výjezd na Ještěd, až na to budou vhodné podmínky. Bohužel, aktuálně se na kolo nedostanu a otazníků je více. Z důvodu zranění kolene tak nedokážu odhadnout, jak to bude dál. Horší scénáře by znamenaly, že se moc letošních cílů splnit nepodaří.

O tom, jak to bude dál, se rozhodne v následujících dnech po zjištění rozsahu zranění a případného harmonogramu léčby. V neděli jsem to zkoušel pouze po rovince a s lehčím převodem a k dokonalosti to má hodně daleko. Tím, jak jsem si šetřil jednu nohu, tak se přetěžuje druhá a to není nic, co bych chtěl.

Posledním výletem tak byl okruh z Hořic přes Pecku do Borovnice, dále na Mostka, do Debrného až k přehradě Les Království a domů přes Třebihošť a Miletín. Je to jedna z oblíbených tras, kde si užijete jak stoupání, tak i pasáže, kde jedete v krásné přírodě. Pokud si to naplánujete jako výlet a nebudete nikam spěchat, tak máte možnost několika zajímavých zastávek buď na pokoukání, nebo samozřejmě i v případě potřeby občerstvení.

Cyklistika je tak momentálně v podobně pasivního sledování dalšího ročníku Tour de France. Od srpna 2020 tak hrozí, že budu celý týden bez vyjížďky na kole a přeruším tak cca 44 týdenní šňůru v kuse (alespoň to tak ukazuje Relive, já to úplně do detailu nesleduji, tak nevím, zda to v zimě nezapočítávalo i běžkování jakožto aktivitu pro daný týden).

Pokud by to bylo na delší dobu, tak si třeba udělám čas na to, abych prošel své trasy z minulosti a nějaké zde více popsal jako námět na vyjížďky po Východních Čechách.