Hranice 3000 km pokořena

Rok 2021 se blíží ke své polovině, a tak je třeba si oprášit stav cílů a předsevzetí ze začátku roku. To hlavní, výlet na Ještěd, se zatím zrealizovat nepodařilo, ale stále doufám, že na to prostor bude. Nyní je to náročné zejména po časové stránce. V předchozím období to zase kazilo počasí. Přecijen si chci takový výlet užít a trápit se v kopcích a ne ještě s protivětrem 🙂

Celkový počet kilometrů ale vypadá zatím slibně. K dnešnímu dni jsem za polovinou cíle a to na hodnotě cca 3140 km. Převážná část je nyní ježděna na gravelu. Trekové kolo jsem trošku odsunul do pozadí, ale určitě ho ještě použiji, jen s ním musím do servisu, aby bylo komplet připraveno pro jízdu.

Na kole se synem

O víkendu moc na kolo prostor nebyl. Časově mi to vyšlo až v neděli, kdy jsme si ráno vyrazili společně se synem na tour de fotbal v rámci okresu 🙂 Pro něj to byl rekordní výjezd, kdy pokořil hranici 40 km v rámci jedné trasy. Nebyla to sice kopcovitá trasa, ale zato v horkém počasí, takže určitě zaslouží pochvalu, jak to zvládnul. Jeli jsme na pohodu, hlavně brzký výjezd znamenal víceméně bezstarostnou jízdu až do Milíčevse. Návrat už byl co se týče počasí horší, takže jsme dávali více pauz na doplnění tekutin.

Výzva trekové kolo vs gravel

Já si pak neděli zpestřil ještě jednou krátkou etapou, kdy jsem zavzpomínal na výzvu 21 Challenge Hořice z dubna letošního roku, kterou jsem tenkrát jel na trekovém kole. Zajímalo mě, jak si povedu na gravelu. Samozřejmě, že člověk měl v hlavě původní čas, takže nelze úplně porovnávat oboje hodnoty, ale druhá jízda byla rychlejší o přibližně čtyři minuty. Rezervy tam jistě jsou, na krev jsem nejel, ani jsem to v plánu neměl. V terénu si dávám raději pozor, nerad bych zažil nějaký větší karambol.

Záznam rekordní 🙂 jízdy opět skrze aplikace Relive: