27.týden roku 2021 ve znamení cyklistiky

Pauza po zranění zatím naštěstí nebyla tak dlouhá, jak jsem se obával. Doktoři v rámci rehabilitace kolo doporučili, takže se koleno může posilovat oblíbeným způsobem 🙂 Však jsem hned v úterý 6.7. nasedl a do konce vynechal pouze sobotu, která byla ve znamení pěší turistiky s rodinou. Celkem se podařilo ujet téměř 258 km a co víc, opět padl rekordní čas v jízdě na Zvičinu!!!

Situaci trošku komplikuje počasí, kdy nám každým dnem hrozí silné bouřky, takže nějaké delší vyjížďky jsou trošku riskantní. V tomto směru je tak většina jízd uplynulého týdne pohybovala v rozmezí 40-50km. Výjimkou byl nedělní výlet, který byl ale rozdělený do dvou částí – upřesním později.

Rekordní pátek!

9.7.2021 je aktuálně dnem, který se zapisuje novým rekordem při výjezdu na Zvičinu – tradiční cestou po silnici z Hořic (od baráku) až na parkoviště za Raisovou chatou (místo, kde dříve byla autobusová zastávka). V plánu to rozhodně nebylo, na začátku jsem nijak netlačil na pilu, až když jsem v Jeníkově viděl, že je to časově na mezičasech lepší, než tradiční časy, tak jsem měl v hlavě, že to zkusím.

Od Chroustova to už bylo náročnější, ale tempo se podařilo víceméně udržet až do posledního stoupání, tam už to bylo trošku o boji s časem, který utíkal až moc rychle, ale podařilo se a rekord byl zlepšen o cca 20s. Nový čas tak platí 44:32 viz. záznam z Relive aplikace.

Nedělní výjezd k Rozkoši

Nejdelší trasa týdne padla v neděli dopoledne. Blížící se fotbalové soustředění ve Velké Jesenici týmu starší přípravky mne vylákalo, podívat se na „místo činu“, kde od soboty válčí naše mladší přípravka. Cestu tam jsem bral tu nejkratší možnou i s rizikem toho, že úsek Jaroměř – Rychnovek nepůjde projet a budu se muset vracet přes Josefov. Silnice tam ale naštěstí je už zpevněná, což je pro gravel dostačující a není nutné čekat na finální povrch.

Po kontrole stavu „tábora“ jsem se vydal domů, ale trošku delší trasou, protože jsem pokračoval až k Rozkoši a poté na Městec, Slavětín a Rohenice. Na kruhovém objezdu jsem pokračoval na Jasennou až do Josefova, kde jsem se napojil na Labskou cyklostezku, po které jsem dojel do Černožic.

Cesta do Hořic následovala přes Rožnov, Račice, Hoříněves, Cerekvici a Jeřice. Celkem to vydalo na cca 88km.