Srdce na kole :)

Konečně krásné počasí, kdy už je možné jezdit bez několika vrstev, aniž by vám byla zima při každém sjezdu. Zároveň nefoukal žádný otravný vítr. Zkrátka podmínky pro fajn vyjížďku – tedy až na to otravné žlutě kvetoucí pole… Za cíl cesty jsem si vybral Kuks, víceméně po tradiční cestě s jednou změnou těsně před hospitálem.

Shodou okolností jsem i v loňském roce na začátku května (konkrétně 1.5.2021) vyrazil právě směrem na Kuks. A to jsem to opravdu neplánoval. Díky nové dálnici D11, která je dotažena až za Jaroměř je už poměrně lepší přejezd silnice Hradec Králové – Jaroměř a to jak u Předměřic, tak i Smiřic, kde jezdím nejčastěji. Odpadají tak někdy nekonečné chvíle čekání na bezpečný přejezd silnice.

Při včerejší jízdě jsem se vydal přes Cerekvici, Máslojedy právě do Předměřic, kde jsem se napojil na Labskou cyklostezku. Na kolo jsem se dostal asi v půl třetí, takže byla výhoda, že cyklostezka nebyla nějak extra zaplněná. Pokračoval jsem tedy přes Smiřice do Jaroměře a dále do Heřmanic. Za nimi jsem chtěl zkusit změnu oproti dřívějším projížďkám a z cyklostezky odbočil na Slotov. Proč tato změna? Protože po této cestě se dostanete přímo k hospitálu z jeho zadní strany. Těšit se můžete na krásné výhledy a pokud máte chvilku, můžete se podívat do areálu zahrady, obejít si sochy Ctností a Neřeští, zkrátka podívat se na krásná místa.

Tím, že až na Kuks to bylo víceméně po rovince (stoupání bylo až v poslední části ze Slotova), tak jsem chtěl nabrat cestou zpět i nějaké výškové metry 🙂 K tomu je ideální výjezd ze Žírče na Hřibojedy. Následně můžete pokračovat na Dubenec a poté se již napojit na cestu do Miletína resp. Rohoznice a hurá zpět do Hořic.

Proč srdce v nadpisu? Protože když jsem si ukládal záznam trasy do aplikace Garmin Connect, zjistil jsem, že se mi nechtěně podařilo „nakreslit“ srdce na mapě. Taková blbost, ale potěší 😀

Záznam trasy Hořice – Jaroměř – Kuks – Hořice