Darmošlap 2022 splněno

V minulém článku jsem dával tipy na různé cykloakce v našem okolí. Prvním z nich byl Rohoznický Darmošlap, který se konal uplynulou sobotu 2.4.2022. Byl jsem u toho 🙂 Tento ročník jsem si opravdu „užil“. Počasí nebylo úplně ideální, ale naštěstí nepršelo, takže jsem delší trasu zvládnul bez nějakého zbytečného zdržování. S ohledem na dopravu na start a poté z cíle do Hořic se počet kilometrů zastavil na hodnotě 77 km.

Předpověď počasí nabízela dvě varianty. Buď jít hned ráno a počítat s mrazy, ale mírnějším větrem, nebo počkat po obědě na „vyšší teplotu“, ale za to silnější vítr. Vybral jsem si první variantu a vyrazil již před osmou ráno. Výhrou pro mne bylo startovní číslo 10 🙂 V tu chvíli druhý cyklista, ale první, který jde na delší trasu.

Z Rohoznice jsem se vydal na Úhlejov a dále na Třebihošť, kde na mě čekalo první náročné stoupání. Obecně je Darmošlap z těch těžších tratí, nastoupáte při něm přes tisíc metrů. Cca hodina jízdy od domova a jsem na Zvičině, kde na mě čeká nemilé překvapení v podobě zamrzlé flašky s pitím 🙂 Na to jsem úplně nemyslel. Zato náhradní oblečení a bundu navíc jsem k dispozici měl a na sjezd do Dolní Brusnice se vše hodilo, teplota byla kolem minus pěti.

Na Mostkách jsem pokračoval dle standardní trasy Darmošlapu, ale v Borovnici jsem nezahnul směr Pecka (nechtělo se mi do terénu), ale cestu nasměřoval doprava směr Horka a Vidochov. Zde je třeba si dát pozor kvůli provozu, zejména v místě odbočky na Stupnou. Ze Stupné pokračuji do Bělé a už se nemůžu dočkat dalšího stoupání až na Arnoštov a Bukovinu u Pecky. Za mne určitě náročnější výšlap než Zvičina, ale při tomto výletě je to zkreslené, protože už člověk přecijen má nějaký ten kilometr v nohách.

Na Vřesníku je dle standardní trasy odbočka směřující na Brtev, ale i tu jsem tentokrát vynechal a jen na Tetín a následně po silnici do Bělohradu. Vynechal jsem i Byšičky a přes Lukavec dorazil do Červené Třemešné. Přes Jeníkov a Polšt do cíle v Rohoznici. Diplom do báglu, něco na zahřátí a hurá do oficiálního cíle mé etapy do Hořic.

Na a perlička na závěr. Když se dívám na statistiky počtu účastníků, tak dlouho trasu jel jen jeden 😀 😀 😀