Opět v sedle…

První polovina ledna nebyla zrovna ideální. První jízdy po zranění kolene se tak konaly až ke konci ledna, zpočátku hlavně po rovinatých cestách, abych koleno moc nezatěžoval, než se dostane zpět do přijatelné podoby… Ale ani počasí cyklistice zrovna nepřálo. Letošní zima je celá nějaká divná, není to ani na zimní aktivity, ale pořádně ani na nic jiného. Vyšší teploty, déšť, silný vítr a když už začne mrznout, tak je z toho spíš ledovka, než sněhová pokrývka.

Les Království

Sobota 11.2.2024 přinesla slunečné počasí. Po dlouhé době se tak dalo vyrazit i někam dál, aniž by z toho člověk přijel skrz naskrz mokrý. Naplánoval jsem si proto trasu k přehradě Les Království, okouknout jak to vypadá s hladinou řeky. Ten nápad mělo stovky dalších lidí, ikdyž ne zrovna cyklistů 🙂 Každopádně tohle místo mám rád a to v jakémkoli ročním období.

Po fotozastávce u přehrady jsem už pokračoval směr Dvůr Králové. Dal si výšlap kolem vlakového nádraží až do Zálesí – v serpentinách je už nový povrch, stejně tak jako na sjezdu do Doubravice, takže poměrně příjemné svezení. Ale obecně to je po této zimě se silnicemi jedna velká bída. Tolik děr, až si člověk říká, proč to je jen u nás. Všechno stojí miliardy, ale kvalita absolutně neodpovídá. Státní peníze jsou asi bezedné, tak proč to nevyužít, že…

Z Doubravice jsem pokračoval na Lanžov a přes Velký Vřešťov na Boháňku a zpět domů do Hořic. Celkem 52km v poklidném tempu a první letošní překročení 50km hranice jednoho cyklovýletu.

Uvidíme, co přinese následující období. Zatím se drží pro kolo přijatelnější podmínky (až na ten vichr), ale předpovědi stále ještě mluví o návratu zimy. Upřímně, už bych byl raději, ať nemrzne a nesněží, to mělo být v předchozích měsících, ne na konci února, když už většina z nás vyhlíží jaro a sluníčko. Rád bych si v brzké době dal nějakou tu stovku, jednak pro kondici, jednak pro vyčištění hlavy. Kolo je na to poměrně fajn. Nejsem tedy z těch, kteří mají sluchátka, to mi přijde jako hazard, ale stačí když si v hlavně trošku pročistíte myšlenky. Na to hudbu nepotřebuji.

Zároveň bude pomalu startovat období různých cykloakcí v našich končinách: Darmošlap, Bloudění Podkrkonoším atd.