Podzim je krásný, ale…

Poslední dobou není moc o čem psát. A to zejména z toho důvodu, že projížďky se omezují víceméně na jeden krátký výlet týdně. Ne, že by na to nebylo počasí, to vychází zatím hodně dobře, ale časově je to složitější. Takže v týdnu není moc prostor sednout na kolo za světla a za tmy se mi do toho úplně nechce. No a o víkendu to vyjde tak na to jedno nasednutí na cca 40 km…

Přitom příroda je nyní úžasně barevná. Nedávno jsem se proto vydal k přehradě Les Království, kde je to vůbec jak na obrázku.

Nicméně pokud bych si měl vybrat, tak ať už je zase jaro, kdy je možné jít na kolo častěji a postupně i na další vzdálenosti. Je tedy pravda, že třeba letošní jaro bylo dost větrné, takže se na to dlouho těšíte, a pak je to o vůli vůbec někam vyrazit. No uvidíme, jak to bude v roce 2022.

Abych splnil svůj cíl pro letošní rok, tak mi chybí cca 250 km do konce prosince. Po menších kouskách to snad klapne a v mezidobí budu přemýšlet, co za výzvu dát na příští rok. Úplně nechci jít cestou nahánění kilometrů, abych pokořil další hranici třeba sedmi tisíc kilometrů, protože vím, že to je už nyní časově na hraně a těžko bych příští rok našel nějaké rezervy na častější cyklovýlety.

Zatím bych to viděl spíše tak, že si dám tak tři lokality, kam bych chtěl jet. Nějaké delší trasy, případně s vyšším převýšením atp.

No a doufám, že i letos se podaří počasí na 30.12., kdy se koná tradiční vyjížďka na Zvičinu.