Sezona 2023 je za námi…

Nejprve začneme přáním do nového roku 2024 – všem zejména hodně zdraví a cyklistům mnoho zajímavých kilometrů bez karambolů. Z pohledu cyklisty se rok 2023 vydařil. Překonal jsem původní plán celkového počtu najetých kilometrů a zároveň zdolal i Luční horu. Ale o tom až v pokračování dnešního příspěvku…

Původní plán byl dosáhnout hranice 7500 km. Na konci roku 2023 jsme se ale zastavil na vyšší hranici a to 7850 km. Mohla tam být na začátku osmička, ale člověk si chce nechat nějaké rezervy a nejde jezdit úplně za každého počasí. Zmiňoval jsem Luční horu – výlet, který stál hodně sil, ale zároveň nabídl krásnou přírodu. Stejně tak budu rád vzpomínat na vyjížďky v Jizerských horách, nebo třeba výlet na Rýchorskou boudu. Zkrátka rok 2023 byl plný zajímavých míst, která se mi podařila na kole navštívit a několik z nich bylo v nadmořské výšce 1000m a výše.

Duha na Zvičině

Finále roku se neslo v tradiční cestě na Zvičinu, kde jsem se zúčastnil již po páté v řadě. Počasí nebylo zrovna prosincové… Na jednu stranu nebyl sníh, ani ledovka, ale i tak si s námi počasí pohrálo. Hned po pár kilometrech přišel první déšť, ale mírnější. Od Miletína už se jelo víceméně v suchu až na Zvičinu. Horší to bylo cestou zpět, kdy přišla průtrž mračen před Chroustovem. I to ale nezkazilo náladu, oblečení jsem na to měl připravené a najel si hezkých 50km.

Jelikož stále držím tradici v tom, že začínám a končím na Zvičině, tak otevírání nové sezóny 2024 bylo jasné. Povedlo se hned 1.1.2024. Bohužel to bude na nějaký čas jediná trasa, kterou jsem na kole zdolal. Zranění kolene si žádá minimálně klid, tak uvidíme, kdy se opět budu moct vydat na kolo.

S ohledem na to si extra velké cíle pro letošní rok nedávám. Až se koleno uzdraví, začnu s menšími a méně náročnými trasami a zkusím vymyslet i hlavní cíl. Původně to mělo být Zlaté návrší, ale jak říkám, zatím nelze odhadovat. Kdyby bylo bývalo vše v pořádku a časově jsem to dával jako v minulém roce, tak bych rád zkusil dohnat navíc 150 km a tím pokořit hranici 8000km za rok, ale to vidím reálněji spíše v některé z dalších sezon.

Ještě jednou přeji úspěšný vstup do nového roku 2024, ať se daří ve všech směrech.