1000km na kole v červnu

První tisícovka během jednoho měsíce. To se mi podařilo letošní červen. Vyšlo ti tedy tiptop, ale podařilo se. Jediné, co mi chybí je splnění letošního cíle, kdy jsem chtěl vyrazit do Krkonoš. Ale buď na to nebyl ještě čas, nebo tomu nepřálo počasí – vyrazit v nějakém velkém vedru ještě s hrozbou bouřky, to není úplně to, co bych vyhledával. A když zrovna není hic, tak začne tak silně foukat, že by mě to ani nebavilo. Výlet si chci užít, ne se protrápit.

Zpět do června. Vesměs jsem kilometry nahnal po okolí Hořic, až na pár výjimek. Jak jsem již psal v předchozím příspěvku, vyrazil jsem například do Jilemnice. Z dalších větších výletů lze zmínit například cestu na Kuňku – to je poměrně snadná cesta bez větších kopečků, takže ji zvládne každý. Ano z Hořic tam a zpět je to cca 90 kilometrů (tam jezdím přes Hradec Králové, zpátky přes Libčany a Nechanice), ale pokud si to dobře naplánujete, tak po cestě je velké množství míst, kde si můžete oddechnout, podívat se na krásy přírody nebo si dát něco dobrého na zub či k pití.

O něco málo kratší, ale zato náročnější pak byla jízda na Tábor u Lomnice nad Popelkou. V porovnání se Zvičinou je to samozřejmě dál od Hořic, ale i finální výšlap má co do sebe. Odměnou jsou ale výhledy a to už od Klepandy, takže ti z vás, kdo si rádi dají do těla a zároveň vyhledávají i pěkná místa v naší republice, mohu tuto cestu určitě doporučit. Tradičně jezdím po silnici – z Lháně na Újezdec by to chtělo kvalitnější silnici, ne tankodrom, ale v těchto místech asi nový potah těžko čekat…

Mezi další větší cyklovýlety patřil například tradiční Kocléřov (větrná elektrárna) a sjezd do Pilníkova. Případně výlet k Rozkoši. Ale i v kratších vzdálenostech od Hořic je na co se dívat a kam vyrazit.

Plány na léto? Počty kilometrů jsou zatím v porovnání s loňským rokem o něco napřed, takže tam by snad hranice, kterou jsem chtěl letos pokořit padnout měla, takže už jen ty Krkonoše plus nějaké méně náročnější výlety – chtěl jsem například vyrazit do Poděbrad, nebo až na polské hranice, uvidíme…