Za výhledem na Krkonoše do Pilníkova

Víkend je za námi a počasí je stále poměrně vstřícné pro cyklistické výletování. Jen je třeba počítat s tím, že už je chladno a je potřeba se na to připravit. Sice svítí sluníčko, ale to je tak trošku zrádné. Při delších sjezdech, nebo ve stínu už je pěkná zima, což může zejména u delších tras zkomplikovat komfort jízdy a v horším případě přivodit i nějaké zdravotní problémy.

Nedělní výjezd jsem nijak extra neplánoval, ale tím, že se mi jelo dobře a počasí bylo opravdu nádherné, tak jsem se nakonec vydal na „rozlučku“ s větrnou elektrárnou u Kocléřova (protože tam už v zimním období opravdu nejezdím). Spolu s tím jsem se těšil i na výhled na Krkonoše, který se vám naskytne cestou od Kocléřova dolů do Pilníkova.

Právě díky těmto panoramatickým pohledům mám tuto trasu hodně rád a víceméně je jedno, jak se to naplánuje, cest je více. Záleží na počasí, času pro výlet a samozřejmě kolik sil daný den máte. Prodloužit se to dá i přes Hostinné resp. Čermnou. Zpět přes Pilníkov, nebo Chotěvice a v Debrném pak buď přes přehradu Les Království, nebo si vyšlápnout kopečky na Mostka, Horní Brusnici a Zvičinu 🙂

Výhled na Krkonoše

I přes chladnější podmínky jsem zvolil dopolední projížďku a to zejména kvůli provozu, který v neděli dopoledne bývá malý. Takže víceméně jediná omezení jsou na cestě z Nemojova do Kocléřova, kde pokládali asi nové odpady a díry v silnici jsou zasypané jen štěrkem. Plus mezi Pilníkovem a Chotěvicemi opravují mosty, takže vás může na chvíli zdržet semafor (to jsou tedy informace platné k říjnu 2021 – kdyby to někdo četl jindy, tak to samozřejmě už nemusí platit).

Pro cestu tam i zpět jsem zvolil Nemojov, ono kdo by odolal podzimním pohledům na přehradu Les Království 😉

Celkově sedmdesáti kilometrový výlet se vydařil – do cíle letošní sezony chybí cca 560 km.