Za sněhem na Chlum

Sobota 9.1.2021 zpočátku nenaznačovala, že by se počasí umoudřilo a mohlo se vyrazit na kolo. Dopoledne byla mlha a silnice vypadaly, že budou klouzat. Kolem oběda ale vysvitlo sluníčko, a tak nebylo co řešit. V zimním období vybírám kratší trasy, takže cílem byl výlet cca kolem 40km, což se podařilo. Neměl jsem dopředu stanovenou přesnou trasu, jel jsem hlavně podle toho, jaké silnice byly sjízdné.

Úvodem stručná charakteristika cyklotrasy:

  • Počet kilometrů: 40,01km
  • Nastoupáno: 416 m
  • Průměrná rychlost: 22,3 km/hod.
  • Kalorie: 883 kcal

Tentokrát směřovala vyjížďka na Jeřice, Třebovětice a Cerekvici. Poté jsem přejel do Benátek a pokračoval na Máslojedy, vše po silnici. V Máslojedech jsem odbočil na Čištěves. Když přejedete hlavní křižovatku v obci tak se nedáte na Lípu, ale odbočíte doleva na propojku mezi poli, která směřuje až do obce Chlum. Když už se dostanete do této lokality, tak je víceméně „nutností“ se zajet podívat i na památník bitvy u Chlumu.

Památník bitvy u Chlumu

Přes hlavní silnici na Hradec Králové se mi nechtělo, takže jsem se vydal zpět, tentokrát přímo do Máslojed. Počasí stále bylo příjemné a hlavně bez větru, takže další cíl cesty byl Velký Vřešťov. Těsně před ním mě potkal naštěstí menší defekt, ale zpočátku jsem měl obavy, jestli jsem si neurval lanko u převodovky. Ve Vřešťově jsem zastavil, provedl „odbornou“ kontrolu a zjistil jsem, že byl jen problém v zaseknutí lanka nejspíš nějakou námrazou. Po očištění už převodovka zase běžela, jak jsem potřeboval.

Zimní krajina, ikdyž sněhu bývávalo mnohem více…

Když jsem objel místní rybníky, tak zahnul doleva směrem na Čenici, ve které následovala odbočka doprava s výjezdem na Skálu resp. Boháňku. Tím počet nastoupaných metrů dané etapy skončil, protože už na mě čekal pouze sjezd do Březovic a cesta přes Chvalinu domů do Hořic.

Vše v poklidném tempu a s respektem na zimní podmínky 😉

Záznam z cesty přes aplikace Relive – když by nefungovalo tady, tak je možné se prokliknout na detail trasy zde.