Horký srpen: Cyklotoulky ve vedrech

Letošní rok je co se týče počasí tak trošku zakletý. Prozatím se našlo minimum dnů, kdy by si člověk řekl, že jsou ideální podmínky na to vyjet si na delší výlet na kolo. Buď bylo chladno, pršelo, nebo foukal velký vítr… teď nastalo další období, kdy jsou horka, takže je více než důležité si s sebou brát dostatek tekutin. Osobně mám dvě lahve, ale je to tak na 50-60km v závislosti na délce a profilu trasy. Takže nějaké ty korunky navíc se hodí, aby bylo kdykoli možné doplnit zásoby.

Květen, červen a červenec se mi podařilo vždy pokořit hranici tisíce najetých kilometrů. Srpen ale tradičně startuje období, kdy je na kolo méně času – dovolená, začátek fotbalové sezony… V polovině měsíce jsem byl cca na 150 km, takže oproti loňským statistikám bylo třeba zabrat vedra nevedra. Poslední dva výjezdy jsem proto natáhnul, ale bylo to náročné. Ve vedrech rychle dochází síly a ten přísun tekutin by měl být mnohem větší a častější.

Bouřky určují směr jízdy

Na nějaké vysedávání to ale také není, protože každým dnem nás straší bouřkami a to není zrovna něco, co bych chtěl chytnout desítky kilometrů od domova. Minulý týden mě to chytlo až na Chvalině a i tak jsem musel přečkat, než se bouřka přehnala, protože domů bych to nestihl ani náhodou.

K dnešnímu dni se mi tak podařilo navýšit počet kilometrů na cca 440. V sobotu jsme si zajel směr Rozkoš a díky zpětné cestě přes Labskou cyklostezku docílil sta kilometrů v rámci jedné trasy.

Včera jsem se vydal opačným směrem, konkrétně do Českého ráje. Zvažoval jsem jako cíl Trosky, ale tím směrem to vypadalo na bouřku, tak jsem to z Mladějova stočil zpět. Trošku jsem pobloudil a dostal se vlastně až k Sobotce, což nebylo v plánu, ale Mapy.cz pomohly, tak jsem se už nasměroval správně a domů se vracel přes Jičíněves, Kovač a Chomutice. Tekutiny došly tak 15km před koncem, ale stavět se mi už nikde nechtělo.

Cyklistů jsem pár potkal, ale je vidět, že v tomhle počasí jezdí hlavně nadšenci, ostatní se usídlí u vody, nebo někde zasednou na občerstvení 😉 Případně vyrazí do lesa na houby, rostou víceméně všude.

Jaký bude celkový počet kilometrů v roce 2023?

Do zbytku roku už se nejspíš nějaká větší trasa na místo, kde jsem ještě nebyl, nepovede zrealizovat, ale i tak je tento rok v tomto ohledu úspěšný, takže to spíš bude o celkovém počtu najetých kilometrů, kde se momentálně pohybuji těsně nad loňským průběžným stavem. Uvidíme 31.12.2023 🙂