Na Zvičinu z Dolní Brusnice

Cest na Zvičinu je celá řada. Zejména v minulém roce se mi podařilo jich projet snad většinou možnou, ale pořád ještě dvě zbývaly, tedy alespoň ty nejznámější, které vedou po značených cestách či silnicích (ty v mém případě převažují, terén volím opravdu jen výjimečně). Od středy 15.9.2021 už zbývá pouze jediná a to tzv. Kostelní cesta…

V plánu to nebylo. Prostě jsem sednul na kolo a šel se trochu vyvětrat a zrelaxovat. Cestu jsem plánoval víceméně náhodně, podle toho, jak jsem se cítil a jak velký byl kde provoz. Když jsem sjížděl do Žírče, tak jsem uvažoval o dvou směrech (Kuks nebo Dvůr Králové). Vyhrál to Dvůr, kde jsem tedy musel trochu protrpět cestu skrz město až k zoologické zahradě (větší provoz a navíc částečná oprava silnice řízená semaforem).

Ze Dvora jsem se vydal směr Bílá Třemešná, kde mě čekalo další rozhodování, jestli jet na Třebihošť, nebo pokračovat rovně na Dolní Brusnici. Protože většinu tras jezdím na Třebihošť, tak jsem se rozhodl pro změnu a v původním plánu bylo dojet až nad Pecku (to jsem nakonec zrealizoval až o víkendu). Když jsem se ale přibližoval k Dolní Brusnici, napadlo mě, že zkusím novou cestu na Zvičinu a to „kolem“ Lázní pod Zvičinou po cyklotrase 4139. Ikdyž jsem se obával víc části v lese, tak horší stoupání bylo právě z Dolní Brusnice k hotelu. Následný úsek lesem už byl poměrně v pohodě a na gravelu jsem to dal bez větších obtíží, jen občas klouzalo zadní kolo 🙂 Odměnou byl i hezký výhled do krajiny.

Cyklotrasa 4139

Část trasy je shodná i se zmíněnou Kostelní cestou, která začíná v Horní Brusnici a je tedy tou poslední, kterou jsem ještě nezkusil. Tu ale zatím vůbec neznám, takže nevím, jestli to je jen pro horské kolo, nebo to dám i na gravelu či mém starším trekovém kole.

Poslední úsek této cesty už je pak zase klasicky po silnici a vede obcí Zvičina až na parkoviště.

Záznam trasy z Relive je zde: