S větrem o závod

Pro kolo teď nejsou zrovna ideální podmínky. Jednak jsme v lockdownu, takže omezení pohybu způsobuje, že se nemůžeme vydat tam, kam bychom asi chtěli. V určitém období to víceméně nevadí, člověk si nějakou trasu udělá, ale dlouhodobě už to je horší, protože se jezdí prakticky stejné trasy, což moc zábava není…. No a když se k tomu přidá silný vítr, jako v tomto víkendu, tak to úplně o očistě těla a duše není.

Na kolo ti nejvěrnější 🙂

Když ale sleduji specializované facebookové skupiny, kde se věnují cyklistice, tak hodně lidí i tak vyrazilo na kolo a srdnatě bojovali s protivětrem. Také jsem neodolal a na sobotu si naplánoval malý výjezd. Co se týče větrných podmínek, tak jsem už zažil horší, jen jsem úplně netrefil čas vyjížďky a celou dobu mi „propršelo“. Žádný extra slejvák to nebyl, ale domů jsem přijel celý promočený.

Vítr se dost točil, ale těch úseků, kdy jsem to schytal opravdu čelně a i z kopce si připadal, že jedu na Sněžku, moc nebylo. Trasu jsem se snažil vybrat právě tak, abych neměl nikde nějakou delší rovinku mezi poli, kde by protivítr dělal neplechu.

Neděle v tomto směru vypadá hůř. U nás zatím tedy neprší, ale vítr je rozhodně silnější, než tomu bylo včera, takže zřejmě k dalšímu navýšení letošních kilometrů nedojde. Předpovědi počasí slibují zlepšení až od cca 22.3., tak doufejme, že to tak bude, aby se mohlo na kolo častěji. Samozřejmě, že jarní období je hodně větrné, ale líp se s tím člověk vyrovná, když do toho neprší a teploty jsou aspoň kolem desítky.

Jak to dopadne s rozvolněním?

Třeba to klapne i tak, že bude menší rozvolnění volnočasových aktivity a na kole se bude moci oficiálně po celém okrese. I to by přineslo více možností na vyjížďky, ale stále to moc neřeší, třeba pro ty, kteří by chtěli z Hořic na Zvičinu, nebo dál směrem do Krkonoš. Když se podívám na své letošní cíle, tak co se týče kilometrů, tak se v současné době držím více méně v hodnotách, které jsem chtěl. Jen aby ta vládní omezení mezi okresy netrvala celoročně, to bych se na Ještěd určitě nevydal 🙁 Možná tak s čestným prohlášením, že by mi kvůli tomu nedopadl letošní „cyklocíl“, ale to by asi u naší policie neprošlo.

Když už jsme zase u koronaviru, tak včerejší počasí zajistilo to, že jsem za celou dobu potkal jen jednoho podobného blázna na kole a asi dva chodce, ostatní byli doma v teplíčku 🙂

Jak to bude příští týden? Podaří se najet zase alespoň 120km za týden, jako tomu bylo v předchozích dvou březnových lockdownových týdnech? Pevně věřím, že to klapne!