Kontrola obchvatu Jaroměře

Středa i čtvrtek s sebou přinesli lepší počasí, takže se dalo naplánovat i něco delšího, než ty zimní trasy okolo komína. Bohužel aprílové počasí pro následující dny zřejmě podobné choutky zase zatrhne. Ale zpět k vyjížďkám. Ve čtvrtek jsem vyrazil okusit stav Labské cyklostezky na trase Předměřice – Kuks. Zajímavostí je budování obchvatu okolo Jaroměře, které je v plném proudu a na této trase to znamená omezení i pro cyklisty.

Trasa Předměřice – Smiřice – Jaroměř je aktuálně (konec března 2023) v pohodě, dokonce byly opraveny i některé výmoly na začátku Smiřic. V Jaroměři pak můžete jet buď stále po Labské cyklostezce s tím, že je tam část vedená mimo asfalt. Případně se lze vydat po nově dokončené cyklostezce, která kopíruje ulici Průmyslová. Následně pak musíte zabočit doprava do ulice 5.května, přejet most přes Labe a před mostem přes řeku Metuje se napojit opět na Labskou cyklostezku.

Na konci Jaroměře, když objíždíte Jaroměřský rybník se na plno rozjela stavba obchvatu. Takže tady je třeba sledovat, jak se to bude vyvíjet, jestli zde časem nebude kompletní uzavírka úseku i pro pěší a cyklisty?! Já jsem ještě projel, zatím je tam pouze cedule, aby cyklista sesedl z kola a dával pozor na vozidla, která mohou vyjíždět ze stavby. Podle serveru Mapy.cz by omezení mělo být do konce září roku 2024 s tím, že průchod bude umožněn, tak snad to tak i bude. Ono zrovna na tomto úseku moc variant na objížďku není, pokud se chcete vyhnout větším silnicím a pokračovat dál na Kuks.

Hospitál Kuks – březen 2023

No a na Kuksu je zatím na konci března „mrtvo“. Na druhou stranu to ale také znamená, že různá občerstvení na trase jsou zatím v zimním režimu, takže už aby se oteplilo, otevřeli zahrádky a na cyklovýletu si dopřát i nějakou tu odměnu.

Loni se jako super místo pro zastávku u Kuksu osvědčil Šporkův Mlýn, takže rozhodně doporučuji, pokud si budete plánovat trasu v této lokalitě. Co se týče Labské cyklostezky, tam je pak „za tepla“ možností celá řada, takže je to spíše o tom, kdy na vás padne menší únava a chuť si odpočinout.