Aplikace Relive – zpracování tras a výletů

Každý, kdo jezdí na kole nějak pravidelně si určitě zpracovává i jednotlivé jízdy. Někomu stačí klasický tachometr, jiný si pořídí chytré hodinky atp. K většině cyklocomputerů a hodinek jsou dodávány i různé aplikace pro smartphony. Já zde ve stručnosti představím jednu z nich, která není přímo provázána s konkrétním modelem „měřičů“. Lze ji totiž využít i samostatně.

Pro přesnější výsledky (počet kilometrů a hlavně nastoupané metry) doporučuji využít v propojení třeba s hodinkami Garmin či jinými, které s aplikací dokáží komunikovat. Já v současné době používám model Vivoactive 3 a k tomu tedy ještě GPS cyklocomputer 🙂 Proč oboje? Zkrátka se mi nechtělo měřič vyhodit v době, kdy jsem si pořídil hodinky. Takže zatím jezdím tak, že cyklokomputer používám na řidítkách pro sledování aktuálních hodnot (čas jízdy, rychlost jízdy, počet kilometrů a sledování okruhů – mám nastaveno vyhodnocení každých 5ti kilometrů).

Spolupráce s modely značky Garmin

Před jízdou zapnu i hodinky Garmin, které pak po skončení jízdy přes Bluetooth přepošlou data nejen do aplikace Garmin, ale i do Relive aplikace. K jejímu využití je třeba se zaregistrovat. Zatím využívám free režim, který umožní zaznamenání jízdy na kole, běhu či pěší turistiky. Jak jsem již psal, je možné trasu zpracovávat jen na základě aplikace Relive ve vašem telefonu.

Když danou aktivitu skončíte, tak v aplikaci vyplníte název aktivity, ve free režimu můžete přidat i několik fotek (aktuálně by mělo být omezeno počtem 10ks pro jednu aktivitu) a pokud chcete, lze doplnit do výsledného videa i hudbu (v režimu zdarma jsou ale jen dvě melodie).

Hezky zpracovaný výstup vaší aktivity

Takto připravenou aktivitu necháte zpracovat aplikací a výsledkem je poměrně zajímavé video, které znázorňuje váš pohyb na mapě, ukáže vám, kde jste jeli nejrychleji, kde jste byli nejvýše, tam kde byla pořízena nějaká fotografie, tak se video zastaví a fotku ukáže. Na závěr jsou pak vyobrazeny i statistiky vaší jízdy/chůze či běhu.

Je to spíše takový doplněk, ale pro „hecování“ se s přáteli je to fajn a to i bez nutnosti sdílení na sociálních sítí. Stačí, když se spolu propojíte právě přes Relive aplikaci a tato videa pak vidíte na svém profilu. Pokud je vás víc a jezdíte společně, můžete ve videu přidat i osobu, která se jízdy na kole zúčastnila s vámi.

Ve free režimu není možná zpětná editace videa, takže pozor na to.

Aplikace vám zároveň počítá počet hodin, které trávíte různými aktivitami a pomocí odznáčků (podobně jako Garmin aplikace) získáváte body a různé úrovně, což se pak projeví u vašeho profilu. Zkrátka i tato motivace někdy stačí k tomu, abychom jen neseděli doma a hýbali se.