21 Challenge Hořice 2021

Počátek dubna byl ve znamení zvýšené pohybové aktivity 🙂 Resp. začalo to už poslední březnový den, kdy jsem si z Hořic udělal cyklovýlet do Prachova a tím se letos dostal na nejdelší trasu čítající 75 km (Hořice – Tuř – Jičín – Holín- Prachov – Jinolice – Železnice – Kacákova Lhota – Tuř a stejnou cestou již domů). Na apríla jsem se nechal zlákat výzvou na hořických stránkách „21 Challenge: Rozhýbejte Hořice„.

Zpočátku nevinná výzva a trasa 21 km na kole, po asfaltu i po polních a lesních cestách. Na kole to bylo zajímavé zpestření, právě kvůli různorodosti terénu, ikdyž se přiznám, že na trekovém kole jsem si v některých sjezdech v lese nebyl úplně nejjistější, ale dal jsem to bez karambolů. Záznam trasy skrze oblíbené Relive přikládám zde:

Den na to, protože byl svátek, jsme chtěli rozpohybovat i naše děti 🙂 Takže jsme si celou trasu dali i pěšky, tentokrát ve volnějším tempu, nejvíce energie vydalo občasné přemlouvání, že už jsme skoro u konce, aby ještě šly. Cestu zvládly a jejich únava vydržela jen chvilku, přecijen děti dobíjejí energii hodně rychle.

ULTRA výzva zdolána

Ale to nebylo všechno. Na stránkách totiž bylo uvedeno, že je k dispozici i tzv. ULTRA výzva. K jejímu splnění bylo třeba tuto trasu zvládnout na kole, pěšky a jako třetí variantu si ji zaběhnout. To vše s maximálním rozestupem jednoho týdne. Původně jsem opravdu neměl v plánu, že bych se do něčeho podobného pouštěl, běhání mě s ohledem na problémy s kolenem úplně neláká… Ale patřím ještě do generace, která se dá podobnými výzvami namotivovat a zároveň si člověk zkrátka chce dokázat, že věk je jen číslo.

Počasí nehlásili zrovna ideální, proto jsem to neoddaloval a běh si dal hned další den po pěší variantě. Nečekal jsem od toho žádné zázraky a byl případně smířený i s tím, že to třeba v půlce zabalím a půjdu domů. Nakonec se mi ale běželo dobře a trať jsem zvládl s jednou zastávkou na občerstvení cca v polovině trasy u koupaliště na Dachovech.

Takže ULTRA výzva splněna. Nic není samozřejmě růžové 🙂 Ještě tři dny po běhu cítím některé svaly na nohách, že dostaly pořádně zabrat a určitě by se jim nechtělo vyběhnout znovu. Velikonoční pondělí jsem ale zase vyrazil na kolo, tam tyto svalové problémy nijak nevadily 😉