Květnových 904 km završeno výletem na Tábor

Počasí nejen nám cyklistům nehraje úplně do karet, ale za květen musím uznat, že jsem se s tím dokázal srdnatě poprat. Rekordních 904 kilometrů za jeden měsíc. Ale ne vždy z toho byl krásný výlet, zejména kvůli nepříjemnému protivětru. I tak se ale pár cest opravdu vydařilo, mimo jiné i rekordní výjezd na Zvičinu, nebo trasa, kterou jsem si naplánoval na poslední květnový den.

V pondělí 31.5.2021 se udělalo konečně po delší době hezky, takže by byla škoda toho nevyužít. Zvičinu už mám najetou dost, tak jsem se vydal na o něco vzdálenější kopec a to na Tábor. Trasu jsem zvolil „severní“, kdy jsem jel přes Červenou Třemešenou, Lukavec, Mlázovice, Choteč, Lužany, Úlibice, Radim, Lháň, Žďár u Kumburku, Ploužnici, Chlum a konečně vrch Tábor. Místy byl krásný výhled na panorama Krkonoš. Jen tomu chyběla možnost případného občerstvení, na které jsem se těšil hlavně po výšlapu na Tábor.

Jenže jsem trefil termín, kdy byla restaurace uzavřena z důvodu soukromé akce – konal se zde zřejmě nějaký školní tábor. Takže jsem se zeptal na syna a jel zase domů 😀 Nějak se mi nechtělo plánovat jinou trasu, takže jsem to vzal úplně stejně a mohl se kochat výhledem na krajinu při sjezdech.

Bral jsem to tak trošku i na malý test pro letošní expedici „Ještěd 2021“, jestli to zmáknu s gravelem nebo ne. Ty převody tam jsou zkrátka oproti treku jiné, ale Tábor jsem dal víceméně bez komplikací, ikdyž to je náročnější na nohy. Tak snad klapne i ten Ještěd, pokud mi vyjde něco rozumně termínově a hlavně přestane foukat, protože takový výlet si chci primárně užít, ne se vyřídit bojem s protivětrem.

O krok blíže k celoročnímu plánu

Díky květnovým statistikám jsem se poměrně zdárně přiblížil k tomu, že bych mohl splnit i celoroční plán, kterým je hodnota 6000km. Nyní se pohybuji někde těsně nad hranicí 2600km. Tak se necháme překvapit, jaké podmínky budou v letních měsících.

Ze včerejšího výletu na Tábor nesmí chybět ani záznam z Relive.