Zhodnocení splnění cílů pro rok 2021

Rok 2021 je za námi. Nyní je čas zhodnotit, co se podařilo splnit a co ne. V lednu 2021 jsem si stanovil výzvy, které bych chtěl v loňské cyklosezóně splnit. Jsem rád, že zdraví i počasí vyšlo natolik, že se vše podařilo splnit. Zároveň je to ale nyní složité v tom, co si dát za cíle pro letošek.

Nyní tedy bodově k roku 2021. Celkový počet kilometrů jsem měl stanovený na hodnotu 6tis. km, nakonec jsem se zastavil na hodnotě 6088km. I tentokrát začala a skončila sezona vyjížďkou na oblíbenou Zvičinu – kromě výjezdu 30.12.2021, který je již tradicí místních cyklonadšenců jsem si přidal i silvestrovský výjezd, protože počasí, které ten den panovalo nešlo odmítnout.

Výjezd na Zvičinu 30.12.2021

Další tři cíle jsem pokořil v rámci jedné projížďky. Konkrétně šlo o výlet z Hořic na Ještěd a zpět, během kterého jsem splnil i délku jedné trasy – 200km – a zároveň i počet nastoupaných metrů v rámci jedné jízdy nad 2000m.

Co ale ten stávající rok? 🙂 Celkový počet kilometrů bych asi nijak nezvyšoval, protože s ohledem na časové možnosti je to víceméně strop, který asi stěží dokážu překonat. Výpadek jsem měl loni jen v prosinci, ale tam se toho moc nahnat nedá. Naopak během jarního lockdownu v rámci okresu 🙂 se dalo jezdit častěji, když se nic jiného ani dělat nemohlo.

Takže budu rád, pokud i letos pokořím hranici šesti tisíc kilometrů.

Hlavní výlet roku 2022?

Loni to byl Ještěd, předloni Šerlich, v roce 2019 Černá hora… Tak si říkám, že po třech letech bych opět vyrazil do Krkonoš, tam mě lákají dva cíle – Zlaté návrší a Špindlerova Bouda. Z těchto dvou bych tedy rád vybral výlet, kdy vyrazím zase z Hořic a zpět.

I počet nastoupených metrů v rámci jedné trasy už bude složité pokořit, ale pokud by se vydařilo naplánovat trasu s více kopci, tak bych rád pokořil alespoň hranici 2500m, tedy o něco malinko více, než při jízdě na Ještěd.

Důležité bude hlavně zdraví, to se pak dá vymyslet cokoli. Třeba na něco během roku narazím, co by stálo za návštěvu. Jednou z myšlenek bylo i to, vyjet „za hranice“, konkrétně přes Náchod do Polska, ale to záleží, jaká bude omezení.

Tak jako tak, letošní cyklosezonu už mám zahájenou, k dnešnímu dni celkem tři kratší projížďky (jako první samozřejmě Zvičina) v celkové délce 94 km.