Výzvy pro rok 2021

Jak na Nový rok, tak po celý rok. I přes spánkový deficit jsem chtěl využít krásného počasí a vyrazit na kolo. Tím, že se jednalo o první výjezd v nové sezoně, tak byla volba cílového místa jasná – Zvičina. Počkal jsem si cca do desáté, když už sluníčko rozehřálo většinu míst, takže námraza na silnici postupně vymizela. V nebezpečných místech jsem ale dával pozor a pro zpětnou cestu sledoval hlavně úseky v lese, aby to neklouzalo.

Ve skrytu duše jsem si začal říkat, že třeba budu první, kdo na Zvičinu vyjede v roce 2021, ale to se nakonec nepodařilo. Podobný plán na první den roku mělo víc cyklistů. Když jsem se ocitl na parkovišti, tak už tam jeden borec doplňoval energii a další jsem pak potkával na cestě zpět.

Takže tím vlastně byla splněna první výzva a to hned 1.1.2021 – zahájení cyklistické sezony výjezdem na Zvičinu. Když vyjde počasí, tak pohled na Krkonoše nikdy neomrzí.

Pohled na Krkonoše

Předsevzetí pro rok 2021

  1. Kilometry: Za rok 2020 jsem se dostal těsně pod hranici 5400km, takže pro tento rok jsem si stanovil za cíl ujet alespoň 6000km. Kdybych věděl, že na kolo bude více času, tak bych zvolil i větší hranici, ale zatím počítám s tím, že se na kolo dostanu podobně jako loni.
  2. Ještěd: Pro letošní rok jsem si za cíl „dlouhé“ trasy vybral právě tento vrch. Počítám opět s variantou, že vyrazím z Hořic a do Hořic se následně i vrátím. Změna oproti předchozím rokům by měla být v tom, že bych na to chtěl najít i spolujezdce, abych nejel sám, ale to zatím není potvrzené, tak uvidíme.
  3. 200km: Můj rekord trasy je v délce 157km, podaří se dostáhnout dvoustovky?!
  4. 2000m: Poslední z výzev, které jsem si stanovil pro rok 2021 je hodnota nastoupených metrů v rámci jedné etapy. Ale na to bude třeba lepší počasí a trénink, než si člověk našlape kilometry v jarních dnech – přes zimu to přecijen není ono, když se na kolo dostanu cca jednou týdně.

Poslední výzva není přímo o jízdě na kole, ale o tomto blogu. Rád bych zde postupně zveřejňoval tipy na konkrétní trasy, které jsem absolvoval s popisem cesty a pokud to půjde, tak i vložením záznamu z aplikace Relive, kterou využívám ke svým Garmin hodinkám.

Všechny trasy budou zatím po Východních Čechách, takže „přespolňáky“ asi moc stránky nezaujmou, ale nebráním se tomu, abych zde umístil tipy na cyklotrasy a výlety od jiných hobby jezdců, pokud se mi ozvou a pošlou k tomu potřebné podklady.