Testování zimních pneu :)

Po několika sezónách na kole, kdy jsem jezdil i v zimním období, došlo k významnému rozhodnutí 🙂 Pro letošní zimu jsem se odhodlal k výměně plášťů za 42mm se „zimním“ vzorkem. A první jízdy hned ukázali, že to rozdíl opravdu je. Člověk byl zvyklý na „rychlé“ pláště a najednou to bylo jak se závažím na noze.

Ona výměna ve skutečnosti byla tak trochu vynucená. Už od konce léta bylo vidět, že jsou oba pláště dost sjeté a při představě, že bych na nich měl prožít i zimu, tak to jsem riskovat opravdu nechtěl. A když už se to sešlo na začátku prosince, tak jsem zkrátka šel do změny. Samozřejmě s tím, že na jarní a hlavní sezonu přejdu zpět na užší pláště s jiným vzorkem. Dosud jsem věrný značce Schwalbe a nemůžu si rozhodně stěžovat.

Jak jsem už psal. Mám za sebou prozatím dvě vyjížďky a to jednu testovací spíše po rovince, kde bylo znát, že je třeba více zabrat, aby člověk jel v nějaké rozumné rychlosti. Větší test přišel nyní o víkendu, výletem na tolik oblíbenou Zvičinu. Je třeba říct, že v zimě se jezdí hůř tak jako tak. Dost to ovlivní teplota, nutnost mít na sobě více oblečení, povrch silnice a zkrátka i fyzička není taková, jako v hlavní sezoně, kdy se najezdí mnohem víc kilometrů.

Zimní pláště na kolo

Kola sedí dobře, ale šlapalo se opravdu hůř, hlavně do kopečků. Nejel jsem nijak na čas, ale jen na trase Hořice – Zvičina jsem zaostal o deset minut za svým traťovým rekordem (samozřejmě v letním období). Vzhledem k tomu, že tento cíl vyhledávám nejčastěji právě na konci sezony a 30.12. se chystá tradiční výjezd, tak budu v testování i nadále pokračovat. Třeba si nohy zvyknou a bude to zase o něco komfortnější.

Co je jisté, že se letos opět dostanu na vyšší mety v počtu celkově najetých kilometrů. Pokud se podaří ještě tak dvakrát, třikrát vyrazit na kolo, tak bych měl mít přes 7800 km. Říkám to každý rok, že už to musí být strop, ale ta letošní hodnota už se bude opravdu dost těžko překonávat a popravdě se mi ani nechce to nějak dál hrotit skrze nějaké „zbytečné“ vyjížďky. Spíše bych se chtěl zaměřit na konkrétní místa, kam bych se chtěl jet podívat. Ale o tom až v závěrečném shrnujícím článku na přelomu roku.

Všem přeji krásné Vánoce a pod stromečkem třeba i něco na kolo.