Tipy na jarní cykloakce 2022

Teploty jdou nahoru, takže ti z vás, co ještě nevyrazili na kolo, mají nejvyšší čas si dát dokupy své stroje a začít plánovat cyklovýlety. Poslední dny jsou trošku větrné, ale to už k jaru patří, alespoň poslední sezony. Jelikož to vypadá, že kovid nebude mít vliv na hromadné akce, tak přináším pár tipů pro „vyhledávače“ hromadných cykloakcí v oblasti Podkrkonoší.

Rohoznický Darmošlap 2.4.2022

Jedna z první akcí, které můžete absolvovat jak pěšky, tak samozřejmě i na kole. Pro cyklisty jsou připraveny dvě tratě 36 resp. 52 kilometrů. Začátek i cíl je v obci Rohoznice. Z mého pohledu je to hezká projížďka. Ale zejména u té delší nečekejte, že by to byl výlet po rovince – čeká na vás Zvičina, výjezd na Arnoštov… Jede se po silnici i po zpevněných cestách. Já preferuji silnice, takže si většinou trasu uzpůsobím, abych se některým těmto úsekům vyhnul. Víceméně i proto, že na začátku dubna nemusí být ještě všude ideální stav a do bláta se mi na gravelu úplně nechce.

Více informací na webu rohoznického Darmošlapu.

O Žižkův štít 23.4.2022

Tradiční akce, která se pyšní již 48. ročníkem. I zde si na své přijde prakticky každý. K dispozici je několik tratí jak pro pěší (je zde i verze pro kočárky, nebo pro zdravotně postižené), tak i pro cyklisty. V druhém případě můžete vybírat ze vzdáleností 25, 35, 55, 80 a 100 km. Vyrazit může celá rodina. Start je u sportovní haly TJ Hořice.

Informace k akci naleznete na stránkách Klubu českých turistů, případně na Horice.org.

Bloudění Podkrkonoším 7.5.2022

12. ročník cyklistické akce, kterou nejlépe popisují sami organizátoři. Jedná se o setkání přátel orientační cyklistiky, kde dvojice účastníků společně hledá v terénu kontroly, které má předem označeny v mapě. Osobně zatím nemám zkušenost – jednak se to často sešlo na den, kdy jsem byl na fotbale a zároveň budu muset sehnat někoho do dvojice 🙂 Zatím to ale vypadá, že to neklapne ani v letošním roce…

I v tomto případě odkazuji na stránky, kde se dozvíte více.

Turistický pochod rytíře Zbyhoně 14.5.2022

Poslední akcí, kterou bych rád zmínil je 25. ročník turistického pochodu Podzvičinskem – PO STOPÁCH RYTÍŘE ZBYHONĚ. Nebýt kovidu, tak už mám za sebou více účastí, takto jsme pouze na čísle 1 🙂 Ale moc se mi to líbilo, tenkrát jsem se podíval mimo jiné na Kuks, přehradu Les království…. zkrátka paráda a i zde kombinace silnice i zpevněných cest.

Akce se mohou zúčastnit nejen cyklisté, ale i pěší. Součástí je pak i běžecký závod – jak pro dospělé, tak i pro děti.

Upřesnění a podmínky akce naleznete na tomto webu.